Kvalifikacije za SP: Italija ide u baraž, Švajcarcima direktan plasman

15/11/2021

-

22:45

AP Photo/Peter Morrison - Copyright Tanjug/AP Photo/Peter Morrison

Otklonjena je još jedna nedoumica u kvalifikacijama kada su u pitanju reprezentacije koje su se direktno plasirale na Svetsko prvenstvo u Kataru. U grupi C, aktuelni prvak Evrope Italija je remizirala u Belfastu protiv Severne Irske (0:0) što je bilo dovoljno za baraž, dok fudbaleri Švajcarske već mogu da prave planove za završnicu Mundijala pobedom nad Bugarskom od 4:0.

"Azuri" su gostovali neugodnoj Severnoj Irskoj, Švajcarska je kod kuće imala realativno lak zadatak, posle sat vremena igre stekla je vođstvo od 2:0, a od 70. minuta nedostižnih 3:0. Za to vreme, Italijanu su odigrali bez golova u Belfastu.

U grupi I sve je odvano poznato, Engleska je ubedjivo prva, Poljska ide u baraž, pa je gostovanje "Gordom Albionu" nejakom San Marinu poslužilo da popravi gol razliku a njihov kapiten Hari Kejn da uveća efikasnost u nacionalnom dresu.

U prvom poluvremenu bilo je 6:0 za goste, a napadač Totenhema je, posle het-trika protiv Albanije pre tri dana u pobedi od 5:0, četiri puta zatresao mrežu domaćina, za svega 15 minuta. Engleska je slavila sa 10:0 u jednoj od najubedljivijih pobeda u svojoj istoriji.