Argentinac oduševio protiv Nanta: Prvenac Lea Mesija u Ligi 1

20/11/2021

-

19:39

Leo Mesi - Copyright Tanjug/(AP Photo/Michel Euler)

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su na svom terenu ekipu Nanta sa 3:1 u okviru 14. kola francuske Lige 1.

Domaći tim je bolje otvorio meč i poveo već u drugom minutu. Leandro Paredes je proigrao Kilijana Mbapea koji je doveo svoju ekipu u vođstvo.
Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na pauzu otišlo rezultatom 1:0.

U drugom delu je PSŽ veoma brzo ostao sa deset igrača na terenu. Golman, Kejlor Navas je dobio direktan crveni karton u 65. minutu meča zbog faula koji je sprečio veliku šansu za pogodak Nanta.

Samo devet minuta kasnije gosti su izjednačili golom Randala Kola Muanija, međutim radost nije dugo trajala. Lionel Mesi je vukao loptu kroz sredinu protivničke polovine, a potom hteo da uposli Marka Veratija, kada je lopta pogodila protivničkog defanzivca, Apiju i odbila se u gol, pa je tako PSŽ ponovo stigao do prednosti.

Konačan rezultat postavio je Mesi u 87. minutu. Mbape je dodao Mesiju koji se nalazio na desnom boku, potom blago išao ka sredini, fintom slomio defanzivca Nanta i fenomenalno pogodio za konačnih 3:1.