21/11/2021

-

15:20

Crvena zvezda deklasirala Mladost u Lučanima 5:1: Katai sa tri gola najavio meč sa Ludogorecom - Copyright MN Press

Crvena zvezda je pobedila Mladost u Lučanima 5:1 (1:1) u 17. kolu Linglong Superlige Srbije i nastavila trku sa Partizanom. Lučanci su i posle ovog meča mogli da konstatuju kako rezultat ne odslikava dešavanja na terenu, jer su odigrali bolje nego što to rezultat pokazuje.

Šampion Srbije se mučio u prvih 15 minuta, ali je kvalitetom Aleksandra Kataija, koji je postigao tri gola i asistirao Ivaniću, deklasirao domaćina za 20 mminuta igre u drugom delu kada je četiri puta zatresao mrežu.

Mladost se isprsila u prvom delu protiv Crvene zvezde, igrala je kao i običnio, odlično se branila i u brzim tranzicijama čekala mogućnosti da ugrozi gol crveno-belih. Mnogo je uzbuđenja bilo u prvom delu, a prva je povela Mladost golom Milana Bojovića u 9. minutu. Posle kornera se najefikasniji fudbaler u istoriji Superlige Srbije (od 2006.) šutirao je sa pet metara, Popović odbranio, ali mu se lopta odbila i drugi put nije pogrešio.

Zvezda je sopstvenu konfuziju prekinula posle 15 minuta igre, dve izmene (Gajić i Ben umesto Gobeljića i Rišaira) doneli su dominaciju, priliku i izjednačenje. Ben je doturio loptu do Kataija na 15 metara, a on je u 30. minutu pronašao lopti put u mrežu.

Zvezda je bila bliža preokretu nego Mladost vođstvu, Pavkov je u 37. minutu pogodio stativu, dok je Rodić u smiraju prvog dela sa pet metara glavom šutirao pored stative. Domaćin je imao jednu kontru ali je završni pas Saše Jovanovića preusmerio Gajić i otklonio je opasnost

Drugi deo pripao je crveno-belima koji su sa dve majstorije posle 20 minuta poveli sa 5:1 i sigurno ostvarili novi trijumf. Prvo je Katai pokazao da sjajno igra glavom, pa je Benov centaršut ubacio u mrežu, zatim je Gelor Kanga pokazao kakav šut ima jer je sa 20 metara skinuo paučinu u Kostićevom golu, a onda je i Mirko Ivanić zahvaljujući fizici potpisao novi trijumf šampiona. Katai je odmah zatim upisao treći pogodak.

Crveno-beli u četvrtak od 18.45 dočekuju Ludogorec u petom kolu F Lige Evrope koji će im trasirati ostanak u nokaut fazi, a do kraja polusezone Superlige očekuje ih još pet susreta.

Mladost - Crvena zvezda 1:5 (1:1)

Strelci: Bojović u 9. za Mladost, a Katai u 30, 53. i 65., Kanga u 59, Ivanić u 61. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion: "Mladosti" u Lučani. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Nenad Minaković.

Mladost Lučani: Kostić - Cvetković, Hrkač, I. Milošević, Mićević - Marković (od 46. Obradović), Tumbasević - Jovanović, Gordić (od 79. Radivojević), Danoski - Bojović.

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić (od 17. Gajić), Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga - Živković (od 21. Ben), Ivanić (od 71. Krstičić), Katai (od 71. Stanić) - Pavkov (od 71. Lazetić).