Nema neporaženih u Seriji A: Inter naneo prvi poraz Napoliju

21/11/2021

-

19:59

Inter slavi - Copyright Tanjug/ AP Photo/Antonio Calanni

Nema više neporaženih ekipa u Seriji A. Posle Milana koji je u subotu veče popio gorku pilulu u Firenci od sjajnog Dušana Vlahovića (4:3), večeras je u "baksuznom 13. kolu" prvi poraz u sezoni doživeo i Napoli. Inter je bio bolji i slavio je 3:2 (2:1) u derbiju Serije A.

Odlično je bilo prvo poluvreme: tri gola, VAR pregled, mnogo duela u jakom ritmu. Bolje je meč otvorio Napoli i već u 17. minutu je poveo preko Pjotra Zjelinskog.

Inter je 20 minuta tražio svoje napadačke akcije a onda je u 23. minutu lopta Kalida Kulibalija pogodila u ruku. Sudija Paolo Valeri je gledao VAR i jasno video penal koji je realizovao Čalhanoglu. Imao je Napoli jednu dobru priliku preko Osimena, ali je Inter došao do preokreta pre odlaska na odmor. Loptu je posle kornera majstorski ispratuio Ivan Perišić i ubacio je u mrežu.

Lautao Martinez je bio blizu gola u prvom delu, ali je pogodio u pravom momen tu u nastavku. Dobio je pas na desnoj strani, ušao je u šesnaesterac i iskosa pogodio "malu mrežicu". Činilo se da će Inter lako sačuvati pobedu, ali je grešku Džeka na 25 metara od gola Dris Martens kaznio golom. Sjajnim udarcem u 79. minutu je smanjio na 3:2.

Golman Intera Samir Handanović je u drugom minutu nadoknade neverovatnom intervencijom posle udarca Fabijana Ruiza i pukom srećom (lopta sela na prečku i spustila se u korner) sačuvao tri boda, mada je i Mertens propustio priliku u sedmom minutu nadoknade. Napoli je prekinuo niz od 21 meča bez poraza u Seriji A, ali je ostao na čelnoj poziciji.

Bolonja, koju vodi sa klupe Siniša Mihajlović uprkos 22 udarva ka golu rivala poražena je kod kuće od Venecije 1:0.

Inter - Napoli 3:2 (2:1)
/Čalhanoglu 25 penal, Perišić 44, Lautaro martinez 60 - Zjelinski 17, Mertens 79/

Đenova - Roma 20.45 (TV Arena 2 Premium)

Verona - Empoli 18.30 (TV Arena 2 Premium)