Džeko vodio Inter do pobede: Šahtjor poražen u Milanu

24/11/2021

-

20:44

Džeko vodio Inter do pobede: Šahtjor poražen u Milanu - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Intera iz Milana savladali su ekipu Šahtjora iz Donjecka sa 2:0 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona.

Domaćin je prve ove utakmice imao šest bodova, dok su gosti osvojili samo bod, tako da za njih meč nije imao takmičarksi značaj.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0. U drugom delu je italijanski tim pojačao tempo i uspeo da dođe do željenog ishoda.

Vodeći pogodak postigao je Edin Džeko u 61. minutu, da bi samo šest minuta kasnije isti igrač udvostručio prednost na 2:0 posle asistencije hrvatskog reprezentativca, Ivana Perišića.

Do kraja je Inter uspeo da održi prednost i sa tri boda (i utakmicom više) je trenutno prvi u grupi D.

U narednom kolu ''nerazuri'' gostuju ekipi Reala u Madridu, dok će Šahtjor u Donjecku dočekati ekipu moldavskog Šerifa.

Inter: Handanovič, Bastoni, Ranokija, Škrinijar, Perišić, Čalhanoglu, Brozović, Barela, Darmijan, Džeko, Martinez

Šahtjor: Trubin, Dodo, Vitao, Marlon, Matvijenko, Stepanenko, Majkon, Solomon, Pedrinjo, Tete, Fernando