Bizaran gol Arsenala, pobeda Junajteda: Ronaldo postigao 800. gol u karijeri

02/12/2021

-

23:12

Bizaran gol Arsenala, pobeda Junajteda: Ronaldo postigao 800. gol u karijeri - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Junajted i Arsenal odigrali su uzbudljiv meč na "Old Trafordu" uz pobedu domaćina 3:2, ali su susret obeležila dva momenta: bizaran pogodak "tobdžija" iz Londona u 13. minutu i jubilarni 800. gol Kristijana Ronalda u karijeri.

Naime, posle kornera golman Junajteda De Hea je pao na zemlju kao pokošen, lopta se odbila na 20 i kusur metara od gola, odakle ju je Smit Rouvi poslao u mrežu. Sudiju Etkinsona su opkolili igrači Junajteda, ali je gol priznat jer faula nije bilo pa je Arsenal poveo 1:0.

Bruno Fernandeš je izjednačio u 44. minutu, da bi Kristijano Ronaldo u 52. doneo prednost Junajtedu svojim 800. golom u karijeri.

Ipak, Martin Odegard je samo dva minuta kasnije ponovo izjednačio. Golman De Hea je odbranio zicer Obamejangu, da bi Kristijano Ronaldo iz penala u 70. minutu doneo trijumf 3:2.

Totenhem je autogolom Kanosa (12) i pogotkom Korejca Sona u 65. minutu pobedio Brentford 2:0.