Spektakl u Brazilu: Mineiro sa tri gola za pet minuta osvojio titulu posle 50 godina

03/12/2021

-

00:04

Mineiro - Copyright Euronews/Printscreen

Atletiko Mineiro postao je prvak Brazila posle preokreta i trijumfa nad Baijom 3:2, dva kola pre kraja.

Mineiro je u transu, Atletiko MG je posle 50 godina drugi put prvak Brazila. Nestvaran je bio meč u Salvadoru, Baija, koja se bori za opastanak je golovima Luiza Otavija (62) i Žilberta (66) vodio sa 2:0 i činilo se da će gosti titulu morati da kuju u narednom kolu.

A, onda neverovatan petominutni rafal gostiju i preokret vredan titule. Prvo je Hulk sa penala u 72. minutu smanjio prednost, da bi Keno u 74. i 77. minutu sa dva sjajna gola sa distance doneo trijumf od 3:2.

Kad je sudija posle šest minuta nadoknade označio kraj, počelo je veliko slavlje na terenu u Salvadoru ali i u Mineiru. Trener Aleksi Stival Čuča posle 2016. (Palmeiras) osvojio je drugu titulu prvaka. Prvu su osvojili 1971. godine sa trenerom Teleom Santanom.