Liga šampiona: Rutinska pobeda PSŽ-a, Siti poražen u Lajpcigu

07/12/2021

-

20:44

AP Photo/Michael Sohn - Copyright TanjugAP Photo/Michael Sohn, Pool

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su ekipu Klub Briža sa 4:1 u okviru šestog kola Lige šampiona.

Domaćin je odlično otvorio meč i poveo već u drugom minutu golom Kilijana Mbapea. Isti igrač bio je strelac samo pet minuta kasnije. Anhel Di Marija je na fantastičan način uposlio mladog Francuza, koji je iz prve volej udarcem matirao golmana Simona Minjolea.

Dobitnik Zlatne lopte za 2021. godinu, Lionel Mesi, u 38. minutu zatresao je protivničku mrežu sa nekih dvadeset metara. Namestio se Argentinac na levu nogu i veoma precizno šutirao, pa tako postavio rezultat na 3:0.

Uspeli su Belgijanci da smanje na 3:1 u 68. minutu. Najbolji igrač tima, Noa Lang, proigrao je Matsa Ritsa, koji se dobro snašao i poslao loptu u mrežu Parižana.

Konačan rezultat postavio je Mesi sa bele tačke. Igrao se 76. minut kada je upravo Argentinac oboren u protivničkom kaznenom prostoru. On je i preuzeo odgovornost i rutinski savladao nepomičnog Minjolea, koji je čini se, očekivao šut po sredini gola.

U drugom meču grupe A, Lajpcig je slavio protiv Mančester sitija sa 2:1.

Vodeći pogodak postigao je fenomenalni Mađar, Dominik Soboslai. Konrad Lajmer je proigrao mladog vezistu, koji se odlično snašao i matirao Zakarija Stefena.

Gosti su napadali i pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je ekipa Red Bula uspela da duplira prednost preko Andrea Silve u 71. minutu.

Samo pet minuta kasnije je Rijad Marez smanjio na 2:1, ali je to bilo nedovoljno da se izbegne poraz. Desni bek Sitija, Kajl Voker, zaradio je crvnei karton u 82. minutu kada je sa leđa šutnuo Andrea Silvu