Liga šampiona: Zenit i Čelsi remizirali, Juve slavio protiv Malmea

Autor: Zenit i Čelsi remizirali, Juve slavio protiv Malmea

08/12/2021

-

20:39 >> 20:43

Timo Verner - Copyright Tanjug/(AP Photo/Dmitry Lovetsky)

Fudbaleri Čelsija remizirali su sa ekipom Zenita u Sankt Peterburgu sa 3:3 u okviru šestog kola grupne faze Lige šampiona.

Gosti su sjajno otvorili meč i poveli već u drugom minutu. Andreas Kristensen je proigrao Tima Vernera koji je taresao mrežu Zenita i doveo svoj tim u vođstvo.

Ipak, domaći su uspeli da izjednače u prvom poluvremenu. Prvo je Klaudinjo u 38. minutu iskoristio asistenciju Daglasa Santosa i poravnao rezultat, da bi samo tri minuta kasnije Sardar Azmun pogodio za 2:1, posle asistencije bivšeg fudbalera Barselone, Malkoma.

U drugom delu je Romelu Lukaku pogodio za 2:2 u 62. minutu. Verner je dodao Belgijancu koji je bio pred praznim golom Zenita i nije mu bilo teško da ''poentira''.

Igrao se 85. minut kada je Verner pogodio za 3:2. Pulišić je uposlio Nemca, koji se odlično oslobodio čuvara i zatresao mrežu.

Ipak, ruski tim je izjednačio u petom minutu nadoknade i to fenomenalnim golom. Magomed Ozdoev je perfektnim volej udarcem sa 16 metara savladao Kepu Arizabalagu i tako doneo bod svojoj ekipi.

U drugom meču grupe H, Juventus je savladao Malme u Torinu sa 1:0. Strelac je bio Mois Kin u 18. minutu.

Dakle, Juve ide dalje kao proplasirani, Čelsi kao drugi, dok će se ekipa Zenita preseliti u Ligu Evrope.

Raspored i rezultati šestog kola Lige šampiona.