Neverovatna 22 gola na četiri utakmice Premijer lige

26/12/2021

-

17:57

Neverovatna 22 gola na četiri utakmice Premijer lige - Copyright Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Tradicionalni "boksing dej" doneo je festival golova u Premijer ligi. Ukupno ih je na prve četiri utakmice 19. kola postignuto 22.

Najviše golova viđeno je u Mančesteru, gde je domaći Siti rezultatom 6:3 pobedio Lester.

Siti je imao 4:0 na poluvremenu i delovalo je da će Lester doživeti pravi debakl, međutim, u drugom delu umalo nije došlo do čuda.

Medison, Lukman i Iheanačo su smanjili rezultat na 3:4, ali Lester nije mogao više od toga. Samo pet minuta pošto su gosti dali treći gol, Laport je povećao prednost Sitija na 5:3, a potom pogodio i Sterling za konačnih 6:3.

Arsenal je bio nemilosrdan na gostovanju Noriču, gde je pobedio rezultatom 5:0. Saka je dao dva gola, a po jedan Tirni, Lakazet i Smit Rou za ubedljiv trijumf londonskog kluba.

Sautempton je kao gost iznenadio Vest Hem, pobedom rezultatom 5:3. Na poluvremenu je bilo 1:0 za goste. Domaćin je potom izjednačio dva puta, ali je Bednarek u 70. minutu povisio na 3:2, što je za ekipu iz istočnog Londona bilo nedostižno.

Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Najmanje golova viđeno je na utakmici u severnom Londonu, gde je domaćin Totenhem rezultatom 3:0 pobedio Kristal Palas.

Delovalo je da će i tu biti mnogo više golova, pošto je Kristal Palas od 37. minuta imao igrača manje zbog isključenja Zahe, ali se to nije desilo.