Preokret Čelsija u Birmingemu: Trijumfalni povratak Lukakua

26/12/2021

-

21:10

Romelu Lukaku - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Loše je počelo za fudbalere Čelsija na gostovanju u Birmingemu Aston Vili, ali se ipak završilo pobedom od 3:1 i nastavkom trke za vodećim Mančester Sitijem.

U 28. minutu posle oštrog centaršuta Meta Targeta sa leve strane, Ris Džejms je zakačio loptu glavom i smestio je iza leđa svog golmana Eduarda Mendija - 1:0.

Pet minuta kasnije počeo je preokret "plavaca", u glavoj ulozi našao se Hadson Odoji, posle njegovog prodora po levoj strani neoprezno je startovao Meti Keš, pokosio ga u kaznenom prostoru za penal koji je realizovao Žoržinjo - 1:1.

U nastavku, šansu u redovima Čelsija dobio je oporavljeni od koronavirusa Romelu Lukaku. Iskusni golgter pokrenuo je napad gostiju, sjajno je reagovao na idealan centaršut Odojia i glavom smestio loptu u mrežu za 2:1.

Lukaku je u nadoknadi vremena iznudio još jedan penal sa Čelsi, a Žoržinjo je ponovo bio siguran za konačnih 3:1.