31/12/2021

-

18:17

Espanjol - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Espanjola su na gostovanju Valensiji slavili sa 2:1 u okviru 19. kola španske Primere.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja pa se na pauzu otišlo bez golova.

U drugom delu je domaći tim odlično otvorio igru i poveo u 51. minutu. Helder Kosta je uputio loptu ka Omaru Aldereteu, koji se sjajno snašao i zatresao mrežu Espanjola.

Ipak, nisu se predavali gosti. Najpre je u 82. minutu Ugo Duro u kaznenom prostoru oborio Raula de Tomasa, nakon čega je sudija defanzivcu Valensije pokazao drugi žuti, pa tako i crveni karton, ali i penal za Espanjol. Odgovornost je preuzeo upravo De Tomas, koji je pogodio za 1:1.

Odlučujući pogodak bio je delo Havija Puada- Igrao se 88. minut kada je Žofre proigrao svog saigrača koji je odlično reagovao i doneo veliki trijumf svom timu.

Valensija je do kraja pokušavala da izjendači, ali u tome nije uspela. Najbliža je bila kada je Alderete u prvom minutu nadoknade glavom pogodio prečku, nakon čega se lopta odbila do Denisa Čeriševa, čiji je udarac glavom izblokiran.