Madriđani ubedljivi protiv Valensije: Benzema ušao u istoriju Reala

08/01/2022

-

22:55

Karim Benzema - Copyright Tanjug/(AP Photo/Bernat Armangue)

Real Madrid je u 20. kolu Primere pobedio na Santjago Bernabeu Valensiju sa 4:1 (1:0) i učvrstio se na liderskoj poziciji.

Do trijumfa Kraljevski klub je vodiom tandem najboljih strelaca u prvenstvu Španije, Karim Benzema (16 pogodaka) i Vinisijus Žunior (12).

U 43. minutu Kazemiro je iznudio penal, njega je u kaznenom prostoru oborio Diahabi.  Banzema je bio siguran realizator, doneo je vođstvo domaćinu i postigao i svoj 300. pogodak u dresu Reala.  U samom finišu meča Francuz je još jednom bio neumoljiv pred golom gostiju za konačnih 4:1.

Francuz je četvrti strelac u istoriji Madriđana. Bolji golgeterski učinak imaju Ronaldo (451 gol), Raul (323) i Di Stefano (308).

Prethodno, u 7. minutu Kros je centrirao, Eder Militao zahvatio loptu glavom, a  golman Valensije Silesen dobro reagovao na gol liniji i odbranio udarac. U 40. minutu viđena je još jedna prilika za domaćina, Luka Modrič je bio u prodoru, njegov šut sa 16 metara zaustavila je prečka.

Drugo poluvreme bilo je u znaku Vinisijusu Žuniora koji je u 50. minutu krenuo u solo akciju, odigra dupli pas sa Benzemom, probio se kroz odbranu Valensije i pogodio mrežu za 2:0.

U 61. minutu posle šuta Asensija iskosa sa desne strane i odbrane Silesena, natrčao je Vinisijus i glavom potvrdio pogodak za nedostižnih 3:0.