Čile osvojio bod u Argentini, pobeda Kolumbije, bez golova u Urugvaju

04/06/2021

-

10:07

Čile osvojio bod u Argentini, pobeda Kolumbije, bez golova u Urugvaju - Copyright profimedia

Reprezentacija Čilea uspela je da osvoji bod na gostovanju u Argentini, u sedmom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Meč je završen 1:1 (0:0), a kada je reč o golovima, sve je bilo rešeno još u prvom poluvremenu. Prvo je Lionel Mesi doveo "gaučose" u vođstvo u 23. minutu iz penala, da bi Aleksis Sančez izjednačio 13 minuta kasnije.

Argentina se posle pet utakmica nalazi na drugom mestu, iza Brazila koji ima meč manje. Plavo-beli osvojili su 11 bodova, dok je Čile do sada sakupio pet i trenutno je na sedmom mesto.

Plasman na Mundijal obezbediće četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peti morati u doigravanje.

Važnu pobedu zabeležila je Kolumbija u Limi – 3:0.

Mina, Uribe i Dijaz su za svega 19 minuta, u periodu od 40 do 59, srušili domaćina, kome je to bio četvrti poraz iz pet utakmica. Peru ima samo jedan osvojen bod i već sada je jasno da ga nećemo gledati u Kataru naredne godine.

Kolumbija se probila na šesto mesto, sa sedam osvojenih bodova, koliko imaju Urugvaj na petoj i Paragvaj na trećoj poziciji, dve reprezentacije koje u međusobnom duelu sedmog kola nisu uspele da postignu pogodak u Montevideu.