Kup afričkih nacija: Nigerija dobila derbi protiv Egipta

11/01/2022

-

19:57

Nigerija - Egipat 1:0 - Copyright Tanjug/(AP Photo/Footografiia)

Treći dan na Kupu afričkih nacija nije berićetan favoritima. Prvo aktuelni šampion Alžir nije uspeo da slomi otpor Sijera Leonea (0:0) u grupi E, a onda je u derbiju D grupe Nigerija bila bolja od Egipta, koje sa kapitenskom trakom predvodi Mohamed Salah.

"Super orlovima" je trijumf golom u 30. minutu doneo Keleči Ihenačo. Napadač Lestera je iskoristio pas Džoa Aribe i  pogodio levi gornji ugao gola.

Nigerijci su dobro zatvorili sve prilaze golu, a Salah i ostali igrači Egipćanina nikako nisu uspevali da pronađu način da probiju odbranu Nigerije. Jedinu ozbiljnu šansu napravili su preko Salaha, koji je u 71. minutu utrčao u kazneni prostor domaćina, ali je Maduka Okoje odbranio udarac.

Nigerijci u sledećem kolu igraju protiv Sudana, dok se Egipat sastaje sa Gvinejom Bisau.