Kup afričkih nacija: Maroko rutinski, Malavi preokrenuo protiv Zimbabvea

14/01/2022

-

19:20 >> 19:38

Malavi pobedio Zimbabve - Copyright profimedia

Druga pobeda fudbalera Maroka u grupi C na Kupu afričkih nacija. Savladali su Komorska Ostrva rezultatom 2:0 i obezbedili plasman u narednu rundu.

Marokanci su imali terensku inicijativu i stvarali priliku, ali su samo dva puta bili precizni pred protivničkim golom.

U 16. minutu Ašraf Hakimi je sa desne strane centrirao, pokušao je najpre Tisudali, potom i Kabi, da bi akciju krunisao Selim Amala preciznim udarcem u golmanov bliži ugao.

Golman Salim Ben Boina je najzaslužniji što su samo dve lopte završile u mreži Komorskih ostrva.
U 77. minutu odbranio je udarac glavom Aguerda iz peterca, na odbitak je natrčao Masina ali je Boina ponovo sjajno reagovao i spasao mrežu.

Čuvar mreže Komorskih Ostrva je u 83. minutu u kazenom prostoru oborio Abukala, dosuđen je penal, ali je udarac En Nesirija zasutavio Boina. U samom finišu, na asistenciju Amala, konačnih 2:0 postavio je Abukal.

U startnoj postavi Komorskih Ostrva bio je i prvotimac Crvene zvezde El Fardu Ben. Njegov tim je posle drugog poraza bez šansi za prolaz dalje.

U grupi B Malavi je slavio protiv Zimbabvea sa 2:1 posle preokreta.

U 38. minutu Ismael Vadi je doneo prednost Zimbabveu, ali je 5 minuta kasnije Helings Mango izjednačio na 1:1.
Isti igrač je u 58. minutu doneo važnu pobedu Malaviju koji je ostao u igru za mesto koje vodi u eliminacionu fazu.

Prethodno su Senegal i Gvineja odigrali bez golova.