Kup Afričkih Nacija: Kamerun i Burkina Faso prvi učesnici nokaut faze

17/01/2022

-

19:11

Kup Afričkih Nacija: Kamerun i Burkina Faso prvi učesnici nokaut faze - Copyright Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Reprezentacije Kameruna i Burkine Faso prošli su u nokaut fazu Afričkog kupa nacija.

Kamerunci su u trećem kolu grupe A remizirali sa ekipom Zelenortskih Ostvra rezultatom 1:1 i tako došli do sedmog boda, odnosno prvog mesta u grupi.

Vodeći pogodak postigao je Vinsent Abubakar u 39. minutu meča posle asistencije Harolda Makudija. Ipak, Zelenorćani su uspeli da izjednače u 53. minutu golom Gerija Rodrigeza koji je iskoristio dodavanje Kenija Roke Santosa i tako doneo važan bod svojoj ekipi. Sa ovim remijem, oni imaju četiri boda i zauzimaju treću poziciju, ali je izvesno da će u narednu fazu proći s kao jedna od najbolje trećeplasiranih ekipa.

U drugoj utakmici grupe A Burkina Faso je remizirala sa Etiopijom, takođe rezultatom 1:1.

Igrao se 24. minut kada je Siril Bajala posle asistencije Adame Guire pogodio za 1:0. Međutim, Etiopljani se nisu predavali i stigli su do izjednačenja u drugom poluvremenu. Getane Kabede je u 52. minutu bio precizan sa penala i tako doneo bod svojoj selekciji.