Real kiksnuo kod kuće protiv Elčea: Eder Militao spasao Madriđane poraza

23/01/2022

-

18:35

Eder Militao - Copyright Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)

Fudbaleri Real Madrida i Elčea remizirali su rezultatom 2:2 na ''Santjago Bernabeu'' u okviru 22. kola španske Primere.

Gosti su u jednom momentu imali dva gola prednosti i bili nikad bliže pobedi, ali su tu priliku propustili. Ipak, da im je pre utakmice ponuđen ovaj ishod, bez oklevanja bi prihvatili.

Međutim, odbijali su Madriđani da se predaju. Najpre je Modrić u 82. minutu bio precizan sa penala i tako smanjio na 2:1, da bi u drugom minutu nadoknade usledilo i izjednačenje. Vinisijus Žunior je ubacio loptu, a Eder Militao bio sjajan u skoku i glavom pogodio, pa tako doneo bod svom timu.

Najbolju šansu za domaći tim u prvom poluvremenu propustio je Karim Benzema u 33. minutu. Šutirao je Francuz sa bele tačke, ali nije uspeo da zatrese mrežu, te je ostalo 0:0.

Samo devet minuta kasnije gosti stižu do vođstva. Igrao se 42. minut kada je Fidel proigrao Lukasa Bojea koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Real je konstantno napadao, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja. Elče je u jednom momentu iskoristio pad koncentracije u defanzivi Madriđana, te je duplirao prednost. Pere Milja je u 76. minutu dobio pas od strelca prvog pogotka, Bojea, dobro se namestio a potom i šutirao i savladao Tiba Kurtou za 2:0.

Srpski fudbaler, Luka Jović, je u 58. minutu ušao u igru umesto povređenog Karima Benzeme.