Kup afričkih nacija: Salah pogurao Egipat do polufinala

30/01/2022

-

18:46

Mohamed Salah - Copyright Tanjug/(AP Photo/Sunday Alamba)

Mohamed Salah nastavlja svoj san o tituli na Kupu Afričkih nacija. Posle velike borbe, uz gol i asistenciju u 100. minutu, as Liverpula je odveo Egipat u polufinale na dvoboj Kamerunu, a Maroko poslao kući.

Maroko je bolje otvorio četvrtfinale, Hakimi je bio srušen, sudija je gledao VAR i ipak procenio da je to bio prekršaj za najstrožu kaznu. Sofiane Bufal je u 7. minutu bio precizan sa bele tačke za vođstvo Maroka od 1:0. Nisu "faraoni" uspevali da probiju odbranu Maroka do kraja prvog dela.

Međutim, pritisak Egipta uz nastavku je dao rezultat. Trezege je prvo imao priliku ali je za malo bio neprecizan. Ipak, posle kornera Mohamed Salah je odbitak sproveo u mrežu za 1:1 u 53. minutu. Imali su Marokanci dve velike prilike da slave u 90 minuta. Aguerd je šutirao tik iznad prečke, da bi u 82. minutu pogodio okvir gola!

Mohamed Salah je superstar, u 100. minutu je sjajno prošao po desnoj strani i pravovremeno uposlio Trezegea koji je lako ubacio loptu u mrežu za vođstvo 2:1.