Atletik Bilbao pobedio Real Madrid i plasirao se u polufinale Kupa kralja

03/02/2022

-

23:37

Atletik Bilbao-Real Madrid - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alvaro Barrientos)

Atletik Bilbao poslednji je polufinalista španskog Kupa kralja pošto je u poslednjem četvrtfinalnom duelu savladao Real Madrid na ''San Mamesu'' - 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču viđen je u 89. minutu: Kazemiro je loše ispucao loptu, njegovo dodavanje presekao je Mikel Vesga koji je dodao do Mikela Balenzijage, rezervista baskijskog tima prevario je odbranu Kraljevskog kluba i trasirao svom timu plasman u polufinale.

Real je imao šest minuta nadoknade da dođe do produžetaka ili eventualnog preokreta, a Isko je u četvrtom minutu zaustavnog vremena propustio veliku šansu kada je iskosa sa desne strane šutirao pored gola Hulena Agirezabale.

Do kraja meča Bilbao je uspeo da odoli naletima Reala i da se nađe među četiri najbolje ekipe u španskom Kupu kralja, gde su već plasman obezbedili Rajo Valjekano, Real Betis i Valensija. Žreb za polufinale biće održan u petak, 4. februara.