Zvezda ubedljiva protiv Čukaričkog: Ohi nastavio golgeterski niz

12/02/2022

-

19:07

Ohi - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom stadionu savladali ekipu Čukaričkog sa 3:0 u okviru 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobro su domaći otvorili meč i ranim golom sebi olakšali posao. Igrao se 16. minut kada je Milan Pavkov iskoristio asistenciju Milana Rodića sa levog boka, tako što je loptu izuzetno snažnim udarcem poslao u mrežu.

Čukarički je svoju najbolju šansu na meču imao u prvom poluvremenu posle jednog slobodnog udarca. Bojan Roganović je šutirao sa nekih 25 metara od protivničkog gola, a lopta je zakačila nekoga u živom zidu i završila na prečki.

Imali su gosti dobar period i u drugom delu, ali je on okončan isključenjem Uroša Drezgića. Ivanić je išao u kontru, a mladi štoper ga je faulirao i tako zaradio drugi žuti karton.

Samo pet minuta nakon toga, domaći su duplirali prednost. Ivanić je sa levog boka uposlio Ohija Omoižuanfoa, koji je bio na pravom mestu u pravo vreme i pogodio za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Dragović u 79. minutu meča. Aleksandar Katai je ubacio loptu iz kornera, a iskusni štoper se odlično snašao i zatresao mrežu gostiju.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Proleteru, dok će Čukarički na svom terenu dočekati Mladost iz Lučana.