Svetsko klupsko prvenstvo: Čelsi pobedio Palmeiras nakon produžetaka

12/02/2022

-

21:00

Čelsi - Copyright Tanjug/(AP Photo/Hassan Ammar)

Fudbaleri Čelsija prvaci su Svetskog klupskog prvenstva koje se održalo u Abu Dabiju. Nadigrali su Palmeiras sa 2:1 nakon prodžetaka, posle 90 minuta bilo je 1:1 (1:0).

Trijumf „plavcima“ doneo je Kai Haverc u 117. minutu iz penala. Prethodno je Azpilikueta fauliran u kaznenom prostoru šampiona Južne Amerike, nakon pregledavanja sporne situacije, australkijski sudija Kris Bit je pokazao na belu tačku.

Kao i u polufinalnom duelu protiv Al Hilala, napadač Čelsija Romelo Lukaku je u 32. minutu doneo vođstvo svom timu. Brazilci su izjednačili u 64. minutu takođe iz jedanesterca. Posle prekršaja nad Duduom, najstrožu kaznu je realizovao Rafael Veiga.

U borbi za treće mesto Al Ahli je bio bolji od Al Hilala koji je meč završio sa devetoricom uz katastrofalan poraz od 4:0.