Baraž osmine finala Lige Evrope: Marsijal i Okampos srušili hrabri Dinamo

17/02/2022

-

23:12

Marsijal - Copyright Tanjug/AP Photo/Miguel Morenatti

Sevilja je stekla dva gola prednosti pred revanš baraža osmine finala Lige Evrope protiv Dinama iz Zagreba 3:1, koji je na programu 24. februara.

Dinamo je u Sevilji igrao hrabro od starta i prvi je preko Oršića zapretio u 10. minutu. Golmnan Bono je dobro intervenisao, ali je tri minuta kasnije došla kazna. Livaković je napravio penal, a Ivan Rakitić je obradovao navijače Sevilje, a rastužio Zagrepčane.

Imao je španski tim više od igre, više prilika, ali je Mislav Oršić u 41. minutu pokazao klasu i izjendačio. Kratko je trajala radost gostiju jer su Lukas Okampos i novajlija Entoni Marsijal koji je stigao iz Junajteda sa dva gola doneli lepu prednost domaćinu na odmoru.

U drugom delu Bruno Petković i Jurić su u 54. minutu bili blizu drugog gola za Dinamo, ali je i Okampos u finišu propustio priliku da Sevilji donese ubedljiviju pobedu.

Velika borba vodila se u Portu i slavio tim iz Portugalije 2:1. Iako je domaćin imao više od igre, inicijativu, Lacio za koji je igrao Sergej Milinković Savić došao je do prednosti u 23. minutu preko Zakanjija.

Domaćin, u čijim je redovima dobro igrao u prvom delu Marko Grujić (žuti karton), izjendačio je u 37. minutu kada je Toni Martinez dobro ispratio centaršut Žoao Marija. Na startu drugog dela po istom principu, centaršut Marija i preciznost Tonija Martineza doneli su "zmajevima" prednost i pobedu.

Atalanta je posle preokreta, uz dva gola Đimšitija došla do pobede nad Olimpijakosom, dok su Lajpcig i Sosijedad odigrali burnih 2:2.

Revanši su na programu 24. februara

Žreb osmine finala biće održan u petak 25. februara. Uz Crvenu zvezdu u šeširu pobednika su još Lion, Monako, Spartak Moskva, Ajntraht Frankfurt, Galatasaraj, Bajer Leverkuzen i Vest Hem.