Lion slavio u Portu: Paketa doneo trijumf Olimpiku

09/03/2022

-

20:45

Lion slavio u Portu: Paketa doneo trijumf Olimpiku - Copyright Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Fudbaleri Olimpika iz Liona su u gostima savladali ekipu Porta sa 1:0 u okviru prvog meča osmine finala Lige Evrope.

Čovek odluke bio je Brazilac, Lukas Paketa koji je u 59. minutu postigao pobedonosni pogodak.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika. I jedni i drugi su bili oprezni i čvrsti u odbrani, te je bilo jako malo prilika za gol.

Na pauzi je kapiten Porta, Pepe, ostao u svlačionici zbog povrede, kada ga je zamenio pozajmljeni fudbaler Olimpijakosa, Ruben Semedo, te je u nastavku odbrana domaćih vidno popustila.

Igrao se 59. minut kada je Musa Dembele uspeo da prograo Lukasa Paketu, koji je sa zavojem na glavi levom nogom pronašao put do mreže i ispostaviće se, doneo pobedu francuskom timu.

Porto je u nadoknadi uspeo da postigne pogodak, ali je nakon VAR asistencije poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Revanš meč će biti odigran 17. marta u Lionu.

Porto: Košta, Sanusi, Pepe (od 46. Semedo), Mbemba, Mario (od 80. Galeno), Pepe, Uribe, Vitinja, Otavio, Taremi (od 80. Vieira), Evanilson (od 72. Martinez)

Olimpik Lion: Lopes, Duboa (od 82. Gusto), Mendeš, Lukeba, Palmieri, Kahere, Ndombele, Favr (od 80. Ouar), Paketa, Ekambi, Dembele