Liga Evrope: Preokret Atalante, Galatasaraj odoleo na Kamp Nou

-

23:14

Liga Evrope: Preokret Atalante, Galatasaraj odoleo na  Kamp Nou
Atalanta - Copyright Tanjug/(Spada/LaPresse via AP)

Fudbaleri Bajera iz Levekuzena su posle 10 minuta igre poveli u Bergamu, ali je tandem Atalante Ruslan Malinovski - Luis Mjuriel odličnom saradnjom raspršio sve nade bundesligašu da će zabeležiti povoljan ishod.

Malinovski je udarcem sa 16 metara efektno matirao Lukaša Hradeckija za 1:1. Dva minuta kasnije još jedna dobar atak domaćina, Rafael Toloi je presekao napad gostiju, u nastavku akcije Malinovski je uposlio Mjuriela koji je bio precizan za 2:1.

Na početku drugog dela Malinovski je proigrao Mjurilela, a napadač Atalante prihvatio loptu na 15 metara od gola i potom udarcem iz okreta pogodio suprotan ugao - 3:1.

Neizvesnost je vratio Musa Diabi u 63. minutu, iskoristio je slabu reakciju odbrane domaćina, a onda udarcem po zemlji sa 15 metara pogodio suprotan ugao - 3:2.

Meč u Bergamu je sudio srpski internacionalac Srđan Jovanović.

Najveće iznenađenje priredio je Galatasaraj, gostovao je Barseloni, a meč na Kamp Nou završen je bez golova. Dva fantastična šuta Memfisa Depaja u prvom poluvremenu čudesnim intervencijama zaustavo je golman Galatasaraja Inaki Penja.