Slom Parižana u Kneževini: Monako sa tri gola ispratio Mbapea i družinu

20/03/2022

-

15:01 >> 15:02

Kilijan Mbape - Copyright Tanjug/ AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Monaka savladali su na svom terenu Pari sen Žermen 3:0, u 29. kolu francuskog prvenstva.

Skupoceni gostujući tim je odigrao ispod svakog nivoa, što su iskoristili požrtvovani fudbaleri Monaka, koji su hrabrom igrom uspešno odolevali napadima Parižana i na kraju, sa tri gola, zasluženo slavili.

Vodeći gol postigao je kapiten Jeder u 25. minutu, kada je posle oštrog centaršuta Fofane sa desne strane, odlično reagovao u kaznenom prostoru - 1:0.

Posle kratke i brze akcije tri igrača Monaka, drugi pogodak za domaćina zabeležio je Voland u 68. minutu, da bi konačan rezultat postavio Jeder sa penala pet minuta pred kraj.

Imao je Pari sen Žermen svoje trenutke. Mpabe nije iskoristio 1 na 1 situaciju sa golmanom početkom drugog poluvremena, Nejmar je imao opasan šut iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je golman paradom odbranio pokušaj Brazilca, a u finišu je i Hakimi propustio odličnu priliku, kada je posle posle solo prodora šutirao po sredini gola.