24/03/2022

-

22:40

Senzacija u Palermu, Severna Makedonija pobedila Italiju i ostavila je bez Svetskog prvenstva - Copyright Tanjug/AP/Antonio Calanni

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije pobedila je Italiju, koja tako neće učestvovati na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Severna Makedonija je u Palermu pobedila rezultatom 1:0. Junak je Aleksandar Trajkovski, koji je dao gol u drugom minutu nadoknade.

Veliku senzaciju napravila je reprezentacija Severne Makedonije, koja je u Palermu bila u potpuno potčinjenom položaju.

Ipak, Aleksandar Trajkovski je udarcem sa 25 metara presudio šampionu Evrope iz prošle godine.

Koliko je pobeda Severne Makedonije senzacionalna, govori podatak da je Italija imala 32 šuta, od čega samo pet u golu.

Šut Trajkovskog bio je tek drugi za Severnu Makedoniju koji je išao u gol Đanluiđija Donarume.

Severna Makedonija tako ima šansu da bude možda i najveće iznenađenje među učesnicima Mundijala u Kataru.

Za plasman na svetski šampionat protivnik će joj biti Portugal.

Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Portugal je u novembru poražen od Srbije u Lisabonu, u borbi za prvo mesto u grupi i direktan plasman na svetski šampionat.

Ekipa predvođena Kristijanom Ronaldom tako je prinuđena da težim putem traži prolaz na Mundijal.

Prvi rival na tom putu bila je Turska, i Portugal je uspeo da prođe. Pobedio je u Lisabonu rezultatom 2:1.

Imao je Portugal sve u svojim rukama. Na poluvremenu je bilo 2:0, golovima Otavija u 15. i Dioga Žote u 52. minutu.

Činilo se da će Portugalci rutinski otići na finale baraža, ali Turska se nije predavala, a na kraju je mogla bar do produžetaka.

Burak Jilmaz je pogodio u 65. minutu i Turska je imala sasvim dovoljno vremena da se potpuno vrati.

Usledila je najbolja moguća šansa, penal u 83. minutu, a Jilmaz je mogao da bude pravi heroj. Ipak, lopta je posle njegovog šuta sa bele tačke završila je preko gola.