Čelsi slavio nad Vest Hemom u 90. minutu: Kristijan Pulišić odlučio derbi Londona

24/04/2022

-

17:33

Čelsi slavio nad Vest Hemom u 90. minutu: Kristijan Pulišić odlučio derbi Londona - Copyright Tanjug/ AP Photo/Alastair Grant

Čelsi je pogotkom Kristajana Pulišića u 90. minutu došao do pobede od 1:0 nad Vest Hemom u 34. kolu engleske Premijer lige.

Jedan od derbija Londona pripao je ''Plavcima'' koji su do pobede došli početkom sudijske nadoknade, nakon promašenog jedanaesterca.

Igrao se 86. minut kada je štoper ''Čekićara'', Krek Doson kao poslednji igrač odbrane povukao Romelua Lukakua, te je sudija pokazao na belu tačku, a njemu dodelio crveni karton.

Odgovornost je preuzeo Žoržinjo, ali je šutirao jako loše i omogućio Lušaku Fabijanskom da bez mnogo muke zaustavi njegov udarac.

Delovalo je da će obe ekipe osvojiti po bod, čime bi gosti svakako bili zadovoljniji, ali onda je na scenu stuipio Kristijan Pulišić. Markus Alonso je u 90. minutu sa levog boka proigrao Amerikanca, koji se odlično snašao i doneo velika tri boda svom timu.