Inter ponovo prvi u Seriji "A": Lautaro Martinez sa dva gola doneo preokret protiv Empolija

06/05/2022

-

20:46

Inter ponovo prvi u Seriji "A": Lautaro Martinez sa dva gola doneo preokret protiv Empolija - Copyright Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)

Inter ne posustaje, u uvodnom meču 36. kola Serije "A" posle preokreta pobedio je Empoli 4:2 i vratio se na čelnu poziciju. Gubili su izabranici Simonea Inzagija 2:0 u 28. minutu, ali su preko Lautara Martineza uspeli da preokrenu rezultat i zasluženo osvoje tri boda. Sada mogu da se odmore i pripreme za finale Kupa Italije u sredu protiv Juventusa. Naravno i da se nadaju kiksu Milana u Veroni.

"Ludo" prvo poluvreme gledali su navijači Intera i posle 28 minuta bili su veoma zabrinuti jer je Empoli vodio 2:0! Pinamonti je već u 5. minutu postigao sjajn gol, zatim im je poništen gol zbog ofsajda, da bi Aslani i drugi put šokirao "Đuzepe Meacu".

Međutim, Inter je pokazao šampionski gen u poslednjih 15 minuta i uspeo je da izjednači do poluvremena. Simone Romanjoli je nespretno zatresao sopstvenu mrežu, da bi Lautaro Martinez na isteku prvog dela uspeo da izjednači.

Navalio je Inter iz sve snage u nastavku, bilo je pitanje kada će se mreža gostiju zatresti. Lautar Martinez je u 64. minutu sjajno reagovao na jedan odbitak i sa visine penala je zakucao loptu u mrežu za oduševljenje navijača.

Inter je iskusno čuvao rezultat, Sančez je u 90. minutu imao zicer da zatvori meč sa još jednim golom, Džeko je zatim pogodio stativu, da bi Aleksis Sančez na asistenciju Džeka zatresao mrežu. Inter je oborio rekord sezone, uputio je 36 udaraca ka golu Empolija, 11 u okvir gola.