22/05/2022

-

23:09

Salernitana opstala uprkos debaklu, Kaljari potonuo u Veneciji i ispao - Copyright Alessandro Tocco/LaPresse via AP

Kakav kraj Serije "A"! Salernitana se spasila uprkos debaklu kod kuće od Udinezea (0:4), a ispao je Kaljari koji nije uspeo da pobedi Veneciju (0:0) uprkos tome što su uputili 31 udarac ka golu!

Salernitana je dočekala Udineze i pobedom je mogla da reši elitni status, ali je u prvom delu doživela pravi nokaut. Deluofeu, Nestorovski i Udogi su tri puta tresi mreću domačina, a golman Salernitane odbranio je i penal Pereiri u petom minutu nadoknade prvog dela. U nastavku je Pereira postavio konačnih 0:4.

Kaljari je gostovao u Veneciji, koja je već ispala, a igrala je časno - 0:0. Nije bilo nekih velikih šansi, Rog je bio najbliži da pogodi za goste u 44. minutu.

U nastavku se igrala viktorija pred golom Venecije, briljirao je golman Meenpa, čak 24 šuteva na gol je poslao gost. Uzalud.

Da rezimiramo Seriju A, Milan je prvak, u Ligi šampiona igraće Inter, Napoli i Juventus, Liga Evrope je u rukama Lacija i Rome, a Liga konferencija u Fiorentininim.

Iz Lige su ispali Venecija, Đenova i Kaljari.