Spektakularni Joveljić ispisao istoriju MLS lige: Dva gola i dve asistencije za 33 minuta

30/05/2022

-

10:37

Profimedia - Copyright profimedia

Dejan Joveljić, srpski napadač ispisao je noćas istriju američke MLS lige jer je za 33 minuta kao rezervista postigao dva gola i zabeležio dve asistencije za pobedu Galaksija protiv Ostina od 4:1 (0:0).

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je učinio isto što i Zlatan Ibrahimović u julu 2018. godine, ali za samo pola sata igre. Gosti iz Teksasa su poveli u 53. minutu pogotkom Urugvajca Dijega Fagundeza, a trener domaćeg tima Greg Veni odmah je na teren poslao Joveljića. Zaigrao je u srcu napada sa slavnim Meksikancem Havijerom Ernandezom Čičaritom i za pola sata su počistili goste.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je sjajno petom proigrao Čičarita za izjednačenje u 61. minutu, da bi tri minuta kasnije zakucao loptu u mrežu golmana Breda Stuvera.

Joveljić je dva minuta pre kraja dobio dobru loptu od Alvareza i postigao drugi gol na meču, da bi se u poslednjim trenucima susreta asistirao efektno makazicama, revanširao asistentu za konačnih 4:1.