Omladinci Srbije savladali Holandiju: Lazetić i Ratkov za trijumf nad favoritom

01/06/2022

-

21:06

Omladinci Srbije savladali Holandiju: Lazetić i Ratkov za trijumf nad favoritom - Copyright MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije u uzrastu do 19 godina savladala je selekciju Holandije sa 2:1 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Fudbaler Milana, Marko Lazetić i igrač TSC-a, Petar Ratkov, postigli su po gol i tako istakli sebe u prvi plan ovog velikog trijumfa.

Izabranici Aleksandra Jovića su hrabro ušli u utakmicu i do vođstva stigli u 24. minutu kada je Marko Lazetić odlično reagovao ispred protivničkog gola i pogodio za 1:0.

Ipak, nešto više od pet minuta pre kraja prvog dela, Holanđani su stigli do izjednačenja. Strelac je bio Noa Ohajo u 39. minutu.

Konačan rezultat postavio je napadač TSC-a, Petar Ratkov u 77. minutu i doneo veliku radost svom timu, koji je ovom pobedom načinio veliki korak ka plasmanu, s obzirom na to da je pobeđen favorit.

Selekciju Srbije očekuju još dva duela, protiv Ukrajine 4. juna (12.00) i Norveške 7. juna (19.00).

Pobednik ove poslednje grupe elit rune kvalifikacija igraće na EP u Grupi B sa Engleskom, Izraelom i Austrijom. U Grupi "A" takmiče se Slovačka, Rumunija, Italija i Francuska.