Liga nacija: Češka nadigrala Švajcarsku, Kuhta dvostruki strelac

02/06/2022

-

22:58

Češka - Švajcarska - Copyright Tanjug/(AP Photo/Petr David Josek)

Švajcarska, rival Srbije na Svetskom prvenstvu u Kataru, takmičenje u Ligi nacija počela je porazom od 2:1 na gostovanju Češkoj. Junak u trijumfu domaćina bio je dvostruki strelac Jan Kuhta.

Domaćin je odlično odigrao prvo poluvreme, poveo je na početku meča uz nekoliko propuštenih šansi, ali je u samom finišu dozvolio Švajcarcima da izjednače.

Posle vođstva pogotkom Kuhte, u 26. minutu Hložek je glavom asistirao, a šut Jankta iskosa golman Zomer odbranio. Malo kasnije Kuhta je proigrao Jankta, a njegov udarac završio tik pored stative.

Kazna je stigla u 44. minutu, Okafor je iskoristio smušenu reakciju odbrane Češke i zakucao loptu pod prečku za 1:1.

Domaćin je u nastavku prvi zapretio, Sadilek je prošao po levoj strani i proigrao Hložeka koji je napucao protivničkog igrača u petercu, a malo kasnije, Coufal je poslao bombu ka  Zomeru, ali je stativa sprečila pogodak.

U 58. minutu Jankto je centrirtao sa desne strane u peterac, ponovo je najspretniji bio Kuhta koiji je zakačio loptu i poslao je u mrežu - 2:1.

Zicer  za goste imao je Vidmer, ali je golman Češke Vaclik sjajno reagovao i sačuvao vođstvo. U nadoknadi vremena, Seferovič je na drugoj stativi slabo zahvatio loptu i propustio priliku da izjednači.

Švajcarska je igrala u sastavu: Zomer, Vidmer, Elvedi, Šer, Rodrigez (Lotomba), Sou (Zuber), Frojler, Čaka, Vargas (Seferović), Okafor (Šaćiri), Embolo (Gavranović).