Hari Kejn iz penala spasao Engleze poraza od Nemačke

07/06/2022

-

22:54

Nemačka - Engleska - Copyright Tanjug/(AP Photo/Markus Ulmer)

U derbiju 2. kola Lige nacija u grupi A3, na Alijanc areni u Minhenu, Nemačka i Englesku odigrali su nerešeno 1:1. "Panceri" su nastavili seriju od 11 mečeva bez poraza, nisu nadigrani još od poslednjeg duela sa Englezima u osmini finala na Euro 2020.

Vođstvo Nemcima doneo je Jonas Hofman kome je prethodno u 23. minutu bio poništen pogodak nakon VAR intervencije.

Napadač Borusije Menhengladbaha je u 51. minutu primio loptu u kazenom prostoru nakon idealnog proigravanja Kimiha i efektno matirao golmana Džordana Pikforda.

Dva minuta kasnije uzvratili su gosti, Mejson Maunt je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca a Nojer dobro intervenisao. na drugoj strani Pikfird je u 70. minutu sprečio Milera da duplira prednost domaćina, a malo kasnije i Vernera u brzoj kontri.

Džek Griliš je pokrenuo akciju u 76. minutu, na drugoj stativi uposlio Kejna kome je Nojer odbranio udarac. U 85. minutu Šloterbek je u kaznenom prostoru oborio Hari Kejna, koji je preuzeo odgovornost na penalu i 50. golom u dresu "Gordog albiona" izjednačio na 1:1 na drugom mestu večne liste strelaca prestigao legendu Junajteda Bobija Čarltona.

Italija je u duelu sa Mađarskom upisala pobedu od 2:1. Barela je udarcem sa 17 metara pogodio donji desni ugao za vođstvo, Pelegrini je u finišu poluvremena lepu akciju po desnoj strani koju je izveo Politano krunisao pogotkom za 2:0.

Mađarska se vratila u igru nakon autogola Manćinija, a ubrzo su gosti imali još jednu priliku, ali je dobro reagovao golman Donaruma.