12/07/2022

-

23:29

Veljko Birmančević - Copyright AP Photo/Anton Uzunov

Malme je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je preživeo vrelinu "gejzira" na Islandu i remijem 3:3 (prvi meč 3:2) uspeo da eliminiše motivisani Vikingur.

Tim koji sa klupe vodi srpski trener Miloš Milojević odigrao je slabo prvih i poslednjih pola sata meča, dok je u središnjici imao jako raspoloženog Veljka Birmančevića koji je golom, ali i igrom, bio jedan od ključnih igrača za prolaz.

Nije dobro počelo za Malme jer se domaćin bolje snašao i več posle 15 minuta povedo 1:0 preko Karla Fridleifura Gunarsona. Imao je domaćin još nekoliko obećavajućih napada u prvih pola sata igre, a ona je na scenu stupio Veljko Birmančević.

Razigrao se srpski povremeni reprezentativac, bivao je neuhvatljiv za odbranu rivala i u 34. minutu je zakucao loptu u mrežu. Nastavili su Malme i Birmančević da muče odbranu, imao je Srbin još jednu dobru priliku u 41. minutu, međutim, bio je izblokiran. Samo tri minuta kasnije Felik Bejimo je odbitak sproveo u mrežu za vođstvo Šveđana na poluvremenu.

Trener Miloš Milojević nije čuvao prednost, Malme je nastavio sa napadima i več u 47. minutu Anders Kristijansen je izbio sam ispred golmana i rutinirano rešio situaciju. I onda je stao.

Nije se poredavao Vikingur i vrlo brzo je Nikolaj Hansen smanjio na 2:3, da bi taj gol osokolio domaćina da krene na sve ili ništa. I stigao je u 75. minutu do 3:3 kada je Gunarson drugim golom posle kornera matirao Dalina.

Bio je to period potpune dominacije domaćina, jedan gol ih je delio do produžetaka. Međutim, preživeo je Malme tih poslednjih 15 minuta i nekako uspeo da prođe prvu prepreku. U drugom kolu rival Malmeu je Žalgiris koji je tek u produžetku uspeo da eliminiše Balkani.

Prvak Bugarske Ludogorec je bio prejak za Sutjesku, šampiona Crne Gore. Posle pobede u Razgradu od 2:0, prvak Bugarske je golom Sotirijua slavio i u revanšu.

Večeras su poznati još neki parovi drugog kola, tako se zagrebački Dinamo sastaje sa prvakom Severne Makedonije, ekipom Škupi, Karabah igra protiv Ciriha, HJK protiv Plzena, Ludogorec protiv Šamroka.

(0:1) Linfild - Nju Saints 20.45

NAPOMENA: Gol u gostima ne važi, u slučaju istog skora igraju se produžeci, a ako je potrebno pobednik se odlučuje penalima.