Kopa Amerika: Peru bolji od Kolumbije, podela bodova Venecuele i Ekvadora

21/06/2021

-

08:53

Tanjug/AP Photo/Ricardo Mazalan - Copyright Tanjug/AP Photo/Ricardo Mazalan

Prethodne noći na programu su bila dva meča na Kopa Amerika, Venecuela i Ekvador su podelili bodove odigravši 2:2, dok je Peru savladao Kolumbiju sa 2:1.

Neizvestan duel viđen je u Rio De Žaneiru između Venecuele i Ekvadora. Poveo je nominalni gost golom Presijada u 39. minutu, a rival je izjednačio na startu drugog dela igre preko Kastilja. Ekvador je ponovo došao do prednosti u 71. pogotokom Plate, ali se u nadoknadi vremena Ernandez upisao u strelce i doneo bod Venecueli.

Peru je u drugom meču iznenadio Kolumbiju. Peruance je u prednost doveo Penja u 17. minutu koji se najbolje snašao u šesnaestercu rivala nakon odbijene lopte. Kolumbija je izjednačila na startu drugog dela igre golom Borhe sa penala, a konačan rezultat postavio je Mina autogolm u 64. minutu, kada je i doneo pobedu Peruancima.