Kvalfifikacije za Evropu: Zvezda bliža Luksemburgu, Partizan čeka ishod meča u Larnaki

19/07/2022

-

23:07

Menig i Katai - Copyright MN Press

Fudbaleri Didelanža savladali su danas Pjunik na gostovanju u Jerevanu sa 1:0 (0:0) u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Gol za trijumf Didelanža na Republičkom stadionu postigao je ofanzivni vezista Samir Hađi u 72. minutu iz penala.

Tim iz Luksemburga napravio je tako krupan korak ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija i duelu sa petostrukim uzastopnim šampionom Srbije Crvenom zvezdom.

Da li će to i biti slučaj biće poznato posle revanša u Luksemburgu koji je zakazan za 26. jul (19.30).

Mečevi 3. kola kvalfikacija za Ligu šampiona odigraće se 2. i 3. avgusta, a Crvena zvezda biće domaćin u prvoj utakmici protiv Didelanža ili Pjunika. Revanš je na programu nedelju dana kasnije.

Mitjuland je na svom stadionu remizirao sa AEK-om iz Larnake rezultatom 1:1. Do vodećeg pogotka su gosti došli u 82. minutu pogotkom Đurčoa, ali su domaći izjednačili već u sledećem napadu preko Svjatčenka u 84. minutu.

Danski tim je veliki favorit u ovom dvomeču, ali su i Kiprani pokazali da su svakako rival za respekt. Stoga, Partizan neće imati lak zadatak na koga god bude naišao. Podsećamo, crno-beli se ukrštaju sa poraženim iz ovog duela.