Čukarički ubedljiv na gostovanju u Luksemburgu, pobeda 4:1 za miran revanš

21/07/2022

-

21:49

Čukarički ubedljiv na gostovanju u Luksemburgu, pobeda 4:1 za miran revanš - Copyright MN Press

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Rasing u Luksemburgu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Bilo je ubedljivo. Ostvaren je trijumf 4:1.

Revanš će biti odigran narednog četvrtka u Beogradu.

Odlično je klub sa Banovog brda počeo susret u Luksemburgu i poveo je u 16. minutu golom Stefana Kovača.

Ali, radost nije dugo trajala. Domaćin je izjednačio samo četiri minuta kasnije preko Omranija.

Primljen pogodak nije sputao fudbalere Čukaričkog, koji su u 35. minutu ponovo poveli. Ovog puta strelac je bio Srđan Mijailović.

Dobro je krenuo Čukarički i u drugom poluvremenu. Kovač je u 51. minutu svojim drugim golom doneo veliku prednost gostima.

Pobedu je "zapečatio" Jovan Lukić u 66. minutu.

Protivnik pobedniku dvomeča između Čukaričkog i Rasinga u trećem kolu kvalifiakcija biće holandski Tvente.

ČUKARIČKI: Mićović - Stevanović, Drezgić, Vujadinović, Roganović (od 80. Tošić) - Mijailović, Kovač (od 76. Docić) - Ivanović (od 76. Ovusu), Lukić (od 83. Petković), Ndiaje - Badamosi (od 76. Spasojević).