Partizan dočekao kiparski AEK u Ligi Evrope: Midtjiland bolji na penal ruletu

26/07/2022

-

20:19

Isaksen i Tomović - Copyright Tanjug/AP Photo/Petros Karadjias

Partizan je dočekao - AEK iz Larnake, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope prvi meč 4. avgusta igraće se u Larnaki, a revanš 11. avgusta u Beogradu. AEK i Midtjiland su i u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigrali 1:1 (1:1, 1:1), pa se posle 120 minuta pobednik odlučivao penalima, a tu je uspešniji bio Midtjiland - 3:4.

AEK je na temperaturi od 34 stepena (mada je teren bio u hladu) bolje otvorio meč i poveo već u 9. minutu preko Olatunđija. Bolju igru su Kiprani krunisali pogotkom napadača koji je centaršut Faraha udarcem glavom poslao u sam ugao.

Danci su se kao i u prvom meču psole tri minuta vratili u meč. Štoper Dalsgard je posle kornera bio najviši u skoku i sa pet metara glavom zakucao loptu u mrežu.

Očekivalo se da će uvodni golovi doprineti efikasnijoj igri, međutim, do kraja prvog dela nije bilo golova. Najbolju šansu za goste propustio je Isaksen kada je u 34. minutu pogodio prečku iz izgledne pozicije.

Na isteku prvog dela ponovo je Olatunđi pokušao glavom, ali je golman Olafson ovog puta bio orezniji i uspeo je da odbrani njegov udarac.

U drugom delu ritam igre bio je još slabiji, nije bilo nekih izglednih prilika jer obe ekipe nisu želele da rizikuju. Altman i Tričkovski su pet minuta pre kraja mogli i bolje da reaguje na pet metara od gola Olafsona.

Ni u sedam minuta nadoknade nije bilo promene, pa su se igrali produžeci. Imao je Kaba zicer za Midtjiland koji je imao nešto više svežine, ali promene rezultata nije bilo.

Četiri minuta pre kraja napadač AEK-a Altman pogodio je stativu. Pokušao je domaćin na krilima navijača da reši meč, međutim, ostalo je 1:1 posle 120 minuta pa se pobednik odlučivao izvođenjem penala.

AEK Larnaka - Midtjiland 1:1 (1:1, 1:1) - penalima 3:4

Strelci: Oladunđi u 9. za AEK, a Dalsgard u 12. minutu za Midtjiland. Stadion: AEK Arena. Gledalaca: oko 5.000. Sudija: Ištvan Vad (Mađarska). Strelci iz penala: 0:1 Drejer, 0:1 Altman prečka, 0:2 Sisto, 1:2 Milićević, 1:3 Sorensen, 2:3 Romo Perez, 2:4 Dir, 3:4 Bruno Gama, 3:4 Kaba brani Pirić, 3:4 Luis Gustavo stativa.

AEK Larnaka: Pirić - Rosales (od 88. Kipros), Tomović, Milićević, Garsija Kabezali - Oler, Luis Gustavo - Farah (od 65. Altman), Tričkovski, Đurčo (od 83. Bruno Gama) - Olatunđi (od 65. Lopez, od 118. Mamas).

Midtjiland: Olafson - J. Anderson, Dalsgard, Svjatčenko, Žuninjo (od 73. Tihosen) - Onjedika (od 114. Kuaku), Čarls (od 84. sorensen), Paulinjo (od 46. Dir) - Isaksen (od 83. Kaba), Drejer, Čilufija (od 46. Sisto).