26/07/2022

-

21:23 >> 23:00

Crvena zvezda protiv Pjunika u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Jermeni deklasirali Didelanž - Copyright MN Press

Crvena zvezda je shodno rezultatu prvog meča očekivala da će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona dočekati Didelanž, ali prvak Jermenije Pjunik je napravio veliki preokret i pobedom od 4:1 obezbedio dvomeč sa prvakom Srbije. Crveno-beli će biti domaćini 3. avgusta (20.45), dok će se revanš igrati u Jerevanu 9. avgusta.

Didelanž je dobio prvi meč u Jerevanu, a kada je Mošine Hasan u 21. minutu odbitak prosledio u mrežu Jurčenka činilo se da će prvak Luksemburga lako odraditi posao i steći priliku da se u trećem kolu sastane sa Crvenom zvezdom.

Međutim, Pjunik je posle samo tri minuta izjednačio pogotkom Žuninja na asistenciju Uroša Nenadovića, kada je udarcem glavom matirao Foksa. I Otubanjo je zatresao mrežu Luksemburžana samo tri minuta kasnije, međutim taj pogodak je bio ponipšten zbog ofsajda.

Uvek je trener Melikijan Luku Jurčića umesto Nenadovića na poluvremenu i hrvatski napadač je već u 54. minutu golom doneo prednost Pjuniku od 2:1, anulirajući tako poraz iz prvog meča.

Napao je Didelanž iz sve snage, a zaboravio na odbranu, pa je Jusuf Otubanjo u 76. minutu izbegao ofsajd zamku i treći put zatresao mrežu Luksemburžana i Pjunik doveo na prag prolaska. Tačku na prolaz stavio je Luka Jurčić drugim golom u 85. minutu.

Didelanž - Pjunik 1:4 (1:1)

Strelci: Hasan u 21. za Didelanž, a Žuninjo u 24, Jurčić u 54. i 85. i Otubanjo u 76. minutu za Pjunik. Stadion: "Jos Nosbaum". Gledalaca: 2.000. Sudija: Hoze Luis Munuera (Španija).

Didelanž: Foks - Diuf, Skenderović (od 82. Agović), Da Košta - Usiero (od 90. Žunior), Bojić (od 60. Kruz), Moren (od 89. Bruno Frere), Kirh (od 82. Štumpf) - Sinani, Hađi, Hasan.

Pjunik: Jurčenko - Dašjan, Gajić, Žuninjo, Davidjan (od 67. Gonzales) - Kovalenko, Andre Luiz (od 46. Ćoćiju), Harutjunjan - Otubanjo (od 87. Naranjan), Nenadović (od 46. Jurčić), Renco Hoze (od 77. Gereginjan).