Liverpul pobedio Mančester siti i osvojio Komjuniti šild

30/07/2022

-

20:17 >> 20:25

Liverpul pobedio Mančester siti i osvojio Komjuniti šild - Copyright Tanjug / AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Liverpula osvojili su Komjuniti Šild posle pobede nad Mančester sitijem 3:1 na stadionu "King Pauer" u Lesteru.

"Redsi" su na taj način stigli do prvog trofeja ove sezone, a u duelu pobednika Premijer lige i FA Kupa, prvi su do vođstva stigli izabranici Jirgena Klopa.

Igrao se 21. minut kada je Aleksander-Anrold doveo Liverpul u vođstvo, koji je posle asistencije Salaha poslao prelep udarac u dalji ugao, pri čemu je lopta zakačila Akea po glavi i promenila smer - 1:0.

Na sledeći pogodak čekao se sve do 70. minuta kada je Alvarez doneo "građanima" izjednačenje. Međutim, slavlje Sitija je bilo kratkog daha. Salah je 10 minuta kasnije postigao gol iz penala, posle nespretne reakcije Dijaša u svom petercu, gde ga je lopta pogodila u ruku.

Iako je sudija Kreg Poson prvobitno pokazao da se igra nastavi, VAR je preinačio odluku arbitra za veliko slavlje Liverpula, koji je u nadoknadi preko Nunjeza postavio konačnih 3:1.