Poraz i u revanšu: Čukarički eliminisan od Tventea iz Lige konferencija

Tvente - Čukarički - Copyright MN Press

Fudbaleri Čukaričkog su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija poraženi na gostovanju Tventeu rezultatom 4:1 i nakon poraza  od 3:1 i u prvom duelu u Beogradu, eliminisani su iz evropskih takmičenja.

Dobro su počeli izabranici Dušana Kerkeza, u 5. minutu izveli su akciju po levoj strani, u prodoru je bio Stefan Kovač, izblokiran je, ali je lopta došla do Vladimira Lučića čiji je udarac odbraniio golman Tventea Unerštal.

Nastavili su sa atacima "Brđani" i dva minuta kasnije Bojan Roganovič je idelano proigrao Luku Adžića, a napadač Čukaričkog primio loptu i udarcem iskosa sa leve strane poslao je kroz noge golmanu u mrežu - 0:1.

Bolja igra Čukaričkog prekinuta je u 17. minutu greškom Badamosija pred svojim golom. Domaćin je  kaznio grešku napadača gostiju kome je lopta prošla kroz noge nakon centrašuta sa leve strane, završila na drugoj stativi gde se našao Robin Preper i sproveo je u mrežu - 1:1.
Pet minuta kasnije zicer za domaćina, Brenet je centrirao sa desne strane, pravo do usamljenog Flapa koji je glavom ciljao pored stative.

Na identičan način Holanđani su izveli akciju u 34. minutu, Rots je ponovo bio asistent, a Flap ovaj put bio nepogrešiv i udarcem glavom doneo prednost Tventeu.

Već u narednom minutu Badamosi je mogao da izjednači, bio je bolji u duelu sa čuvarem u petercu domaćina, stvorio je poziciju za šut ali je golman Unerštal odbranio njegov pokušaj iz blizine.

Golman domaćih je bio na visini zadatka i u 58. minutu kada je odbranio neugodan udarac Ivanovića.

U finišu utakmice raspucao se rezervista Tventea Hristos Colis. U 82. minutu kombinovali su domaćini na ivici šesnaesterca, na kraju, Flap je dodao Colisu, njegov šut sa 18 metara u levi ugao golman Mićović je na kratko zaustavio, ali je lopta ipak završila u mreži - 3:1.

U poslednjim momentima meča Colis je izveo sjajnu akciju i snažnim udarcem zakucao loptu u gornji levi ugao za konačnih 4:1.

Tvente: Unerštal, Brenet, Hilgers, Preper, Smal, Zeruki, Sadliek (Kjolo), Flap, Rots, Van Volfsvinkel, Misiđan (Colis).

Čukarički: Mićović, Stevanović, Kovačević, Vujadinović, Roganović, Kovač (Miladinović), Mijailović, Adžić (Endijae), Lučić (Ivanović), Ovusu, Badamosi (Spasojević).