Partizan konačno pobedio: Marković strelac u petom minutu nadoknade

14/08/2022

-

21:40

Mladost GAT - Partizan - Copyright MN Press

Crno-beli pobedili su ekipu Mladost GAT u 6. kolu Superlige Srbije. Bilo je 1:0.

Gol odluke dao je Svetozar Marković u petom minutu nadoknade.

Partizanu je ovo tek druga pobeda ove sezone u srpskom prvenstvu. Prethodnu je ostvario još 9. jula, u prvom kolu protiv Javora.

U međuvremenu su crno-beli smenili trenera. Ovo je bio debitantski nastup Gordana Petrića na klupi, i odmah je ostvarena pobeda.

Mučio se Partizan u Novom Sadu, Mladost je čak imala i više prilika, u 57. minutu Nikola Popović je odlično šutirao sa 20 metara, ali je oprezan bio Aleksandar Popović i sjajno intervenisao.

Već u narednom minutu Mladost je ponovo izvela opasan napad. Nakon kornera se u prilici našao Vladimir Kovačević, ali je Popović ponovo bio na visini zadatka.

Malo kasnije velika šansa za Partizan, Jović je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Pogotku Partizana prethodila je kolosalna šansa za Mladost. Sevnuo je kontranapad domaćina, ali je loše reagovao fudbaler domaćeg tima i nije uspeo da donese veliku radost novosadskom klubu.

Crno-beli na kraju odneli sva tri boda. Marković je u nadoknadi odlično skočio nakon kornera Dijabatea i poslao loptu iza leđa golmana Mladosti.