Benzema doneo trijumf Realu na gostovanju Espanjolu

28/08/2022

-

23:59

Espanjol - Real Madrid - Copyright Tanjug/(AP Photo/Joan Mateu Parra)

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su maksimalan učinak u prva tri kola La Lige. Na gostovanju Espanjolu zabeležili su pobedu rezultatom 3:1.

Igrač odluke ponovo je bio Karim Benzema. Njemu je zbog ofsajda poništen gol u 68. minutu, međutim, 20 minuta kasnije iskoristio je centaršut Rodriga i nepogrešivo ciljao mrežu Katalonaca za vođstvo od 2:1. U 10. minutu nadoknade Francuz je overio pobedu gostiju.

Aurelijan Čuameni, najskuplje pojačanje kraljevskog kluba ovog leta  u 12. minutu poslao je dubinsku loptu koju je prihvatio Vinisijus Žunior, izašao pred golmana domaćih i udarcem po zemlji doneo vođstvo.

Malo kasnije Vinisijus Žinior se ponovo našao pred čuvarem mreže Katalonaca, ali je ovaj put  Benžamin Lekom sjajno reagovao i sačuvao gol.

Espanjol je uzvratio u finišu poluvremena, Hoselu je bio u prilici, šutirao je iz okreta, Kurtoa je odbranio, a odbitak je napadač domaćih poslao u nebranjenu mrežu – 1:1.