01/09/2022

-

23:16

Sančo - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, file

Navijači Mančester junajteda i dalje trljaju oči u neverici kakav su tim gledali u prva dva kola, a kakav u naredna tri. Pobeda nad Liverpulom vratila je krv, harizmu i samopouzdanje igračima Erika Ten Haga koji su pobedili minimalncima na dva poslednja gostovanaja u Sautemptonu i Lesteru.

Mančester je i na "King pauer stadionu" u Lesteru nastavio da igra sa velikim samopouzdanjem stečenim pobedama u poslednja dva kola pa su slavili 1:0 (1:0).

Tropoteznu akciju u 22. minutu završio je golom Džejdon Sančo. Bruno Fernandeš je uputio dobar pas ka Rašfrodu, koji je prosledio loptu do mladog napadača koji je zaobišao golmana i lako poentirao.

Nije imao posla David De Hea jer je odbrana funkcionisala veoma dobro, a njegovi ofanzivci su u dva navrata neuspešno zapretili udarcima sa distance.

Lester je u nastavku sve pokušao da izjednači, ali odbrana "đavola" bila je dobra kao i golman De Hea koji je imao dve odlične odbrane. Na drugoj strani, Kristiojano Ronaldo, koji je ušao u poslednjih 20 minuta, imao je dve prilike, prava je šteta što je lopta posle njegovih makazica završila tik pord stative.

Na kraju meča Džastin je imao veliku priliku za izjednačenje. Na žalost navijača šutirao je visoko preko gola.