Juventus bez Vahovića remizirao u Firenci: Jović promašio penal za Fiorentinu

-

17:05

Fiorentina - Juventus - Copyright Tanjug/(Massimo Paolone/LaPresse via AP)

U 5. kolu Serije A Fiorentina i Juventus odigrali su 1:1 u Firenci.

Juventus je propustio priliku da pobedi, a srpski napadač i najbolji strelac torinskog kluba Dušan Vlahović utakmicu je proveo na klupi.

Vodili su gosti od devetog minuta. Strelac je bio novi napadač Arkadijuš Milik, i to na asistenciju Filipa Kostića.

Kvadrado je centrirao sa desnog boka, Kostić je uhvatio volej, a lopta je došla do Milika, koji je stomakom spustio u gol Fiorentine.

Nije dugo trebalo Fiorentini da izjednači. Sotil je u 29. minutu poslao sjajan pas ka Kuameu, koji je ostao sam ispred Perina i savladao ga za 1:1.

Fiorentina je mogla do potpunog preokreta već u prvom poluvremenu, pošto je dobila penal pred samu pauzu.

Srpski napadač Luka Jović nije uspeo da iskoristi  najstrožu kaznu u 44. minutu. Golman gostiju Matija Perin odbranio je njegov šut, lopta se potom odbila od stative i završila u polju.