Debakl Rome u Udinama: Najubedljiviji trijumf Udinezea nad Rimljanima u istoriji

04/09/2022

-

22:39 >> 22:40

Debakl Rome u Udinama: Najubedljiviji trijumf Udinezea nad Rimljanima u istoriji - Copyright Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Udineze je na svom stadionu u okviru petog kola italijanske Serije A napravio veliko iznenađenje savladavši Romu sa ogromnih 4:0.

Uprkos tome što su Rimljani bili veliki favoriti u ovom duelu, doživeli su pravi debakl i može se reći da su pružili najgoru partiju od kada je Žoze Murinjo došao u klub.

Domaći su odlično otvorili meč i poveli već u petom minutu kada se Ijenoma Udogi dobro snašao pred golom Rome i pogodio za 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo više većih uzbuđenja, pa se na poluvreme otišlo tim rezultatom.

Već na startu drugog dela, Udineze je uspeo da udvostruči prednost. Igrao se 56. minut kada je Đerar Delofeu uposlio talentovanog Lazara Samardžića, a on bez mnogo problema savladao Ruija Patrisija.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 75. minutu kada je Žen-Viktor Makengo odigrao povratni pas ka Robertu Pereiri koji je na sjajan način zahvatio loptu levom nogom i sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Sandi Lovrić u 82. minutu. Sjajnu kontru su istrčali domaći i Pereira je video Lovrića kako natrčava, te mu je poslao pas a ovaj iz prve pogodio za 4:0 i tako upisao svoj prvi pogodak za klub.

U narednom kolu Udineze gostuje Sasuolu 11. septembra, dok će Roma ići u Empoli, ali će pre toga odigrati i duel u Ligi Evrope protiv Ludogoreca u Razgradu.