06/09/2022

-

20:50

Dinamo Zagreb trijumfovao nad Čelsijem u prvom kolu Lige šampiona - Copyright MN Press

Dinamo je na otvaranju Lige šampiona savladao Čelsi u Zagrebu sa 1:0 i tako došao do prvih bodova u grupnoj fazi. Bio je ovo prvi susret ova dva tima u istoriji i definitivno će ga po lepom pamtiti samo onaj iz hrvatske.

Čelsi je odlično otvorio meč i u prvih deset minuta igrao jak presing, tako da domaćin uopšte nije imao priliku da napravi nekakav posed. Ipak, iz prve kontre Zagrepčani su bili ubojiti, što se ispostavilo kao ključni detalj utakmice.

Igrao se 13. minut, kada je Bruno Petković bio bolji u skoku od Kalidu Kulibalija i do lopte je stigao Mislav Oršić koji je pokazao koliku brzinu poseduje. Pretrčao je hrvatski napadač 80 miliona plaćenog Veslija Fofanu kao da ne postoji, a potom vrhunski savladao Kepu Arizabalagu.

Potom su domaći stalni na noge, te mirno i iskusno igrali tokom nastavka meča. Prvu ozbiljniju šansu Čelsi je imao u 49. minutu kada je Mateo Kovačić poslao dugu loptu ka Benu Čilvelu, koji potom proigrava Obamejanga, a ovaj trese mrežu. Ipak, levi bek je bio u nedozvoljenoj poziciji i pogodak je poništen.

Samo sedam minuta kasnije, Dinamo je bio jako blizu da udvostruči prednost. Igrao se 56. minut kada je Stefan Ristovski fantastično šutirao sa nešto više od 20 metara, ali je Kepa bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani, nakon čega je lopta pogodila prečku.

Čelsi nije imao previše pokušaja, ali najozbiljniji se dogodio u 86. minutu kada je najpre Ris Džejms pogodio stativu, da bi u nastavku napada i Kai Haverc šutirao, ali je Livaković po ko zna koji put bio na visini zadatka i bez mnogo problema otklonio opasnost.

U narednom kolu Dinamo će gostovati Milanu, dok će Čelsi na svom terenu dočekati Red Bul Salcburg.