Roma se iskupila: Ejbraham doneo bodove protiv Empolija

12/09/2022

-

23:19

Roma se iskupila: Ejbraham doneo bodove protiv Empolija - Copyright Tanjug/(Marco Bucco/LaPresse via AP)

U 6. kolu Serije  fudbaleri Rome uspeli su da se iskupe za dva poraza u nizu pobedom u gostima protiv Empolija.

Nakon debakla protiv Udinezea (0:4) i neuspeha u Ligi Evrope na gostovanju Ludogorecu (1:2), izabranici Žozea Murinja slavili su sa 2:1.

Roma je odlično počela, Paulo Dibala je u 7. minutu pogodio stativu, a deset minuta kasnije šutem sa 16 metara smestio loptu u donji levi ugao - 0:1.

Empoli je uzvratio na skoro identičan način, Martin Satrijano je dobro skočio, šutirao  glavom, a stativa spasila mrežu Rome.

U finišu poluvremena Filipo Bandineli pogodio je za 1:1 udarcem glavom nakon što je Stojanović uputio centaršut sa desne strane.

Levi bek domaćina Parizi izbacio je loptu sa gol linije posle šuta Ibanjeza glavom, a u 72. minutu Temi Ejbraham se odlično snašao nakon idealnog proigravanja Dibale i doneo prednost domaćinu.

Za ubedljiviju pobedu Rimljana pobrinuo se Ibanjez, iznudio je penal, ali je Lorenco Pelegrini sa  11 metara pogodio prečku.

Empoli je bio blizu remija, Akpa Akpro je snažno šutirao i pogodio stativu u 84. minutu. Isti igrač je potom neoprezno startovao nad Smolingom i zaradio isključenje.