Preokret na "Etihadu": Haland evrogolom doneo pobedu Sitiju

14/09/2022

-

23:13

Siti - Borusija - Copyright Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson)

Čudesnim pogotkom Erlinga Halanda Mančester Siti je na "Etihadu" stigao do pobede od 2:1 protiv Borusije iz Dortmunda.

Sve je bilo savršeno i neponovljivo u akciji "građana" u 84. minutu. Kanselo je centrirao spoljnom u peterac gostiju, između dva igrača Borusije bacio se Haland i u vazduhu, takođe spoljnom, poslao loptu u mrežu - 2:1.

Norvežanin nije imao milosti ni prema svom bivšem klubu čiji je dres nosio do skora, na šestom meču za redom ove sezone bio je strelac za Siti.

Bundesligaš iz Dortmunda je poveo u 56. minutu. Marko Rojs je neki minut ranije promašio idealnu priliku, da bi nakon njegovog centaršuta Bilingem šutirao glavom i bio precizan.

Preokret je usledio u finišu. U 80. minutu štoper domaćih Džon Stouns je topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio na 1:1.

Malo kasnije, na "Etihadu" je viđena prava čarolija u režiji Halanda za konačnih 2:1.